Оптимальні дросельні схеми динамічних систем приготування складних газових сумішей
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.26257Ключові слова:
базова дросельна схема, газодинамічна система, синтез газових сумішей, капілярАнотація
Досліджені та представлені основні властивості базових з’єднань дросельних елементів, які впливають на характеристики газодинамічних засобів, зокрема систем приготування сумішей. Продемонстровано ефективність поєднання досліджених дросельних схем на прикладі створення газодинамічних систем синтезу складних сумішей з мікроконцентраціями компонентів і з поліпшеними метрологічними (точність задання і підтримання концентрацій компонентів) та експлуатаційними характеристиками.
Посилання
- Rejman, L. V. (1985). Tehnika mikrodozirovanija gazov. (Metody i sredstva dlja poluchenija gazovyh smesej). Leningrad, USSR: Himija, 224.
- Nelson, G. O. (1992). Gas mixtures: preparation and control. Lewis Publishers, 294.
- Bondarenko, V. L., Losjakov, N. P., Simonenko, Ju. M., D'jachenko, O. V., D'jachenko, T. V. (2012). Metody prigotovlenija smesej na osnove inertnyh gazov. Vestnik MGTU im. N.Je.Baumana. Ser. "Mashinostroenie", 8, 41–53.
- Helwig, N., Schuler, M., Bur, C. & Schutze, A. (2014). Gas mixing apparatus for automated gas sensor characterization. Measurement Science and Technology, 25 (5). doi: 10.1088/0957-0233/25/5/055903
- Gerasimov, A. P., Krasavin, A. V., Bykov, I. A. (2014). Mikrosoplovyj komparator dlja kalibrovki (poverki) kriticheskih mikrosopel. Izmeritel'naja tehnika, 3, 41–44.
- Demichelis, A., Sassi, G., Sassi, M. P. (2012). Metrological performances of mass flow controllers for dynamic gas diluition. 20th IMEKO World Congress 2012. Busan, Republic of Korea, 1, 1014–1017.
- Teplyukh, Z. M. (2006). Pryntsypy pobudovy vysokotochnykh drosel'nykh syntezatoriv hazovykh sumishey. Visnyk Natsional'noho universytetu "L'vivs'ka politekhnika" "Avtomatyka, vymiryuvannya ta keruvannya", 551, 87–94.
- Kremlevskij, P. P. (2002). Rashodomery i schetchiki kolichestva veshhestv: spravochnik: Kn.1. Sankt-Peterburg, Russia: Politehnika, 409.
- Dilay, I. (2013). Osnovy pobudovy drosel'nykh syntezatoriv hazovykh sumishey z mikrokontsentratsiyamy komponentiv. Visnyk Ternopil's'koho NTU, 2, 164–172. Available at: http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/2783
- Dilay, I. V. (2013). Modelyuvannya paralel'noho z"yednannya drosel'nykh elementiv. Visnyk Natsional'noho universytetu "L'vivs'ka politekhnika" "Teploenerhetyka. Inzheneriya dovkillya. Avtomatyzatsiya", 758, 192–198.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ігор Володимирович Ділай, Зеновій Миколайович Теплюх, Юрій Зіновійович Вашкурак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.