УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ ВИМІРЮВАНЬ ЕЛЕКТРИЧНОГО ОПОРУ СКЛАДНИХ ВОДНИХ РОЗЧИНІВ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2973Ключові слова:
рідина, вимірювальна система, поляризація електродів, електричний опір, електропровідність, структура рідини, фізичні характеристики рідин, юстировка, частотні характеристикиАнотація
Приведені результати пошуків удосконалення методики вимірювань електричного опору різних водних розчинів, в тому числі рідин, що використовуються в харчових технологіях, а також представлені перші одержані експериментальні результати, які практично підтверджують вирішення поставленої проблеми.Посилання
- Френкель Я.И. Кинетическая теория жидкости.- Ленинград.: Наука,- 1975.- 592 с.
- Дорош А.К. Структура конденсированных систем.- Львов.: В. школа,- 1981.-176с.
- Дерягин Б.В., Чураев Н.В. Новые свойства жидкостей.- М.: Наука,- 1971.
- Черняк Л.М. Докт. диссертация,- специальность 05.14.06 ”Техническая теплофизика”,- Харьков,: ИПМАШ НАУ,- 1995,- 518 с.
- Бернал Д., Фаулер Р. Структура воды и ионных растворов //Успехи физических наук.- 1934.-т.14.- № 5.- с.584-644.
- Самойлов О.Я. Структура водных растворов электролитов и гидратация ионов.- М.: АН СССР,- 1957.- 202 с.
- Антонченко В.Я. Физика воды.- Киев.: Наукова думка,-1986.-128с.
- Саркисов Г.Н. Структурные модели воды. Ж. УФН, т.176, №8,- 2006,- с.833-845.
- Левич В.Г. Физико-химическая гидродинамика.- М.: АН СССР,- 1952,-538с.
- Усиков С.В. Электрометрия жидкостей,- Л.: ”Химия”,- 1974,-144 с.
- Верцімаха Я.І., Кукла О.Л., Павлюченко О.С., Савченко Г.П. Патент UA №19620,- 2006 р.,. Патент на корисну модель.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Леонід Михайлович Черняк, Юрій Анатолійович Зимак, Алла Михайлівна Хмаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.