Особливості застосування системи управління якості на фармацевтичних підприємствах
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3990Ключові слова:
Система управління якості, Належна виробнича практика, фармацевтичне підприємство, лікарські виробиАнотація
Наведено основні принципи і підходи застосування правил GMP на фармацевтичних підприємствахПосилання
- Лікарські засоби. Належна виробнича практика. Настанова 42-01-2001. – К. : МОЗ України, 2001.- 82 с.
- Good Manufacturing Practice for Pharmaceutical Products : Main Principles. – World Health Organization technical Report Series. – 2003. - №908.
- A Guide to the Project Management Body of Knowledge. 3- rd Ed./ An American National Standard ANSI/PMI 99-001-2004.- Project Management Institute, 2004.- P.390
- Хімічева, Г. І. Контроль і оцінка якості медичних послуг за вимогами ДСТУ ISO 9001-2009 [Текст] / Г. І. Хімічева, Н. А. Пономаренко// Восточно - Европейский журнал передовых технологий .-2010.- № 3/ 4 (45).- С. 33-36.
- Управління фармацією [Текст] : підручник / В. М. Толочко, І. В. Міщенко, Д. Л. Великий та ін. ; під ред. В. М.Толочко.- Х. : В-во НфаУ "Золоті сторінки", 2004. - 388с.
- Практикум з організації та економіки фармації [Текст]: Підручник/ Б.П.Громовика та С.І. Терещук; під ред. Б.П.Громовика та С.І. Терещук – Вінниця: Нова книга, 2004.-464 с.
- Менеджемент у фармації. [Текст]: Підручник. / О.Є. Кузьмін, Б.П .Громовик, Г.Д. Гасюк, О.Г. Мельник; За редакцією О.Є.Кузьміна і Б.П.Громовика–Вінниця: НОВА КНИГА, 2005.-448с.
- Громовик, Б. П. Стандарти фармацевтичного управління [Текст] / Б.П. Громовик// Фармацевтичний журн. - 2003.- №5.- С. 18-28.
- Мнушко З.М., Практикум з менеджменту та маркетингу у фармації. Менеджмент у фармації [Текст]: Навч. посібн. для студ. вищ. навч. закл. / З.М.Мнушко, Н.М.Мусієнко, А.Б .Ольховська; Харків: Вид-во НФаУ; Золоті сторінки, 2002.- 144с.
- Формирование системы управления качеством на фармацевтическом предприятии на основе GMP [Електронний ресурс] Режим доступу : http://www.pharmindex.ru/navigator/FMARKET_214.html Загол. з екрану
- Шестопал, О. А. Побудова інтегрованої системи якості на сучасному фармацевтичному підприємстві [Текст] / О. А. Шестопал, …Підпружиніков // Журн. Організація та економіка фармації.- 2009. - №1(57).- С. 41-45.
- Основы и методы управления у фармации [Текст]: Учебное пособие / Р.М. Пиняжко, Б.Л Парновский, О.Л.Гром, А.И. Дацко.- К.: Вища шк. Головное изд-во, 1986.- 352 с.
- Сметаніна, К.І. Основи стандартизації та сертифікації лікарських засобів [Текст] / К.І. Сметаніна . // Навчальний посібник. – Вінниця:Нова Книга, 2010.- 376с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Анатолій Семенович Зенкін, Ганна Іванівна Хімічева, Леся Анатоліївна Гулєва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.