ПОРІВНЯННЯ РІЗНИХ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ НАПРУЖЕНЬ У ПОЛІМЕРНИХ ПОКРИТТЯХ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4059Ключові слова:
залишкові напруження, полімерні покриттяАнотація
У роботі досліджено різні підходи до визначення залишкових напружень в полімерних покриттях при консольному згині зразків. На прикладі епоксидних покриттів показано, що розрахунок залишкових напружень без прийняття до уваги релаксації напружень при згині покриття може давати занижені майже в два рази значення залишкових напружень.
Посилання
- Санжаровский А.Т. Физико-механические свойства полимерных и лакокрасочных покрытий / А.Т. Санжаровский. – М. : Химия, 1978. – 184 с.
- Стухляк П.Д. Епоксикомпозитні матеріали, модифіковані ультрафіолетовим опроміненням / П.Д. Стухляк, А.В. Букетов.
- – Тернопіль : Збруч, 2009. – 237 с.
- Дослідження епоксикомпозитів, що містять модифіковані олігомерами наповнювачі / А. Букетов, П. Стухляк, В. Левицький, М. Долгов // Вісник ТДТУ. – 2004. – Т. 9, № 2. – С. 52 – 59.
- Пластмассы. Методы определения модуля упругости при растяжении, сжатии и изгибе: ГОСТ 9550-81. Введ. 01.07.82. – М. : Изд-во стандартов, 2004. – 8 с.
- Corcoran E.M. Determining stresses in organic coatings using plate beam deflection / E.M. Corcoran // Journal of Paint Technology. – 1969. – V. 41, No 538. – P. 635 – 640.
- Chow T.S. Strains induced upon drying thin films solvent-cast on flexible substrates / T.S. Chow, C.A. Liu, R.C. Penwell // Journal of Polymer Science : Polymer Physics Edition. – 1976. – V. 14, No 7. – P. 1311 – 1316.
- Croll S.G. Internal stress in a solvent-cast thermoplastic coating / S.G. Croll // Journal of Coatings Technology. – 1978. – V.50, No 638. – P. 33 – 38.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Николай Анатольевич Долгов, Наталья Николаевна Букетова, Анатолий Владимирович Бесов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.