Структурний і параметричний синтез енергозберігаючих пневмоприводів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4152Ключові слова:
дискретні пневмоприводи, енергозбереження, структура комутаційних зв'язків.Анотація
Розглянуті питання розширення області застосування пневмоприводів в бік суттєвого збільшення інерційного навантаження, а також більш ефективного використання працездатності стисненого повітря в пневмоприводах. Загальною основою знайдених рішень є перехід до схем гальмування шляхом зміни структури комутаційних зв'язків, а також вибір раціональних параметрів циліндрів пневмоприводів на основі визначення області найбільш ефективного використання енергозберігаючих схем пневмоприводів в просторі основних параметрів динамічного подоби.Посилання
- Бродянский, В. М. Эксергический метод и его приложения / В. М. Бродянский, В. Фритшер, К. Михалек. – М.: Энергоатомиздат, 1998. – 281 с.
- Келлерман, Ю. И. Проектирование пневматических систем методом разнесенных схем / Ю. И. Келлерман // Стандарты и качество, 1982. – № 5. –С. 33–37.
- Крутиков, Г. А. К вопросу выбора способа торможения пневмоприводов с большими присоединенными массами / Г. А. Крутиков, А. Н. Кудрявцев, Л. А. Пекарь // В кн. Пневматика и гидравлика. Приводы и системы управления. – М.: Машиностроение, 1987. – Вып. 13. – С. 60–71.
- Крутиков, Г. А. Определение степени энергетического совершенства пневмоприводов дискретного действия / Г. А. Крутиков // Гидропривод и гидропневмоавтоматика. – К.: Техніка, 1985. – Вып. 21. – С. 82–86.
- Крутиков, Г. А. Универсальная математическая модель для свободнопрограммируемого пневмопривода с дискретным управлением / Г. А. Крутиков // Вестник НТУ «ХПИ». – Харків: НТУ «ХПИ». – 2008. – № 23. – С. 98–103.
- Логов, И. Л. Пневматические насосы / И. Л. Логов. – М.: Машгиз, 1972. – 243 с.
- Мамонтов, М. А. Метод аналогичности в анализе и синтезе пневматических двигателей / М. А. Мамонтов // Теория машин-автоматов и пневмогидроприводов. – М.: Машиностроение, 1966. – С. 18–23.
- Термодинамика. Терминология. – М.: Наука, 1973. – Вып. 84. – 197 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Геннадий Анатолиевич Крутиков, Марьяна Георгиевна Стрижак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.