Концентратори вітрових потоків вертикально - осьових вітроустановок для підвищення коефіцієнта використання енергії вітру
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4601Ключові слова:
вітрогенератолр, концентратор потоку, вертикально-осьова вітроустановка.Анотація
Використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії в цей час приділяється велика увага. Їх частка в світовому енергетичному балансі вже досягла впевненої ваги і передбачається подальший розвиток даного напрямку. В даній статті розглянуто застосування підвищуючих ефективність вітроустановок - підсилювачів вітрового потоку, принципи їх дії, конструкції.Посилання
- Вітроенергетика та енергетична стратегія / Оніпко О. Ф., Коробко Б.П., Миханюк В.М. - Київ:Фенікс, 2008.
- Ветроэнергетика / Под. ред. Д. де Рензо: Пер. с англ. // Под ред. Шефтера-М.: Энергоатомиздат, 1982. -272 с.
- Твайделл Дж, Уэйр А. Возобновляемые источники энергии: Пер. С англ. - М.: Энергоиздат, 1990. - 392 с.
- Ляхтер В.М., Милитев А.Н., Милитев В.Н. Аэродинамические нагрузки на элементы ветроагрегатов с вертикальной осью вращения / Известия АН СССР. Энергетика и транспорт. – 1986, №6, - С. 138-146
- Ляхтер В.М., Шполянский Ю.Б. Аэродинамика ортогональных ветроагрегатов // Сборник научных трудов Гидропроекта, выпуск 129, Ветроэнергетические станции. – М.: 1988, - С. 113-127
- Рожкова Л.Г. Нові форми профілів лопатей вертикально-осьових вітроустановок середньої швидкохідності. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, СумДУ Суми, 2004. - 21с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Людмила Георгіївна Рожкова, Сергій Павлович Кулініч
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.