Теплообмін пучків труб з рівнорозвиненою поверхнею
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9423Ключові слова:
труба, пучок, рівнорозвинена поверхня, теплообмін, узагальнення, розрахунок.Анотація
Наведено результати експериментальних досліджень конвективного теплообміну шахових пучків труб з рівнорозвиненою поверхнею в діапазоні зміни чисел Рейнольдса від 5000 до 70000. Запропоновано узагальнену залежність для розрахунку конвективних коефіцієнтів тепловіддачі таких пучків. Показано, що коефіцієнт Сq при числі Рейнольдса в рівнянні подібності залежить від геометричних характеристик пучків та труб.Посилання
- Pis’mennyi E.N. Ways for Improving the Tubular Heaters Used in Gas Turbine Units/ E.N. Pis’menyi// Thermal Engineering . – 2012. – V.59. - №6. – pp.485-490.
- Патент на корисну модель №67783 Україна, МПК F28F1/08. Теплообмінна труба/Є.М. Письменний, О.М. Терех, О.І Руденко, О.П. Ніщик, О.В. Баранюк; заявник та володар патенту на корисну модель НТУУ ”КПІ” – u201108293; заявл. 01.07.2011; опубл. 12.03.2012. Бюл. №5.
- Письменный Е.Н. Равноразвитые поверхности теплообмена и методика численных исследований их теплогидравлических характеристик/ Е.Н. Письменный, А.В. Баранюк, М.М. Вознюк// Промышленная теплотехника. – 2012. – Т.34. – №1. – С.45-54.
- Письменный Е.Н. Конвективный теплообмен поперечно-омываемых шахматных пакетов плоско-овальных труб/ Е.Н. Письменный, В.А. Кондратюк, Ю.В. Жукова, А.М. Терех// Восточно-Европейский журнал передовых технологий. – 2011. – №2/8 (50). – С. 4-8.
- Письменный Е.Н. Теплообмен и аэродинамика пакетов поперечно-оребренных труб / Е.Н. Письменный – Киев: Альтерпрес, 2004. – 244 с.
- Тепловой расчет котельных агрегатов: нормативный метод/под ред. Н.В. Кузнецова. – М.: Энергия, 1973. – 296 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Євген Миколайович Письменний, Валерій Андрійович Рогачов, Олександр Михайлович Терех, Валерій Іванович Коньшин, Дмитро Сергійович Омельчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.