Визначення типу вибухонебезпечного предмету за допомогою дерева рішень
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.47.2023.299981Ключові слова:
дерева рішень, вибухонебезпечні предмети, алгоритм ID3, візуалізація данихАнотація
В роботі наведено метод дерева рішень для класифікації типу вибухонебезпечних предметів. Це дозволяє робити висновки відносно типу вибухонебезпечного предмету, що заховано в залежності від типу ґрунту. Дана проблематика є актуальною, оскільки дозволяє обґрунтовано пояснювати тип небезпеки в залежності від різних зовнішніх факторів. В роботі запропоновано загальне представлення побудови дерева рішень для визначення виду вибухонебезпечних предметів. Крім цього в роботі надано візуалізацію розбиття на вузли для наочного представлення побудови дерева рішень з урахуванням розбиття на піддерева та вузли. У якості вузлів виступають основні атрибути: напруга, висота датчика над рівнем ґрунту, тип ґрунту. Наведено алгоритм побудови дерева рішень та структурну блок-схему алгоритму ID3. Було проведено дослідження, на основі якого було обрано для вимірювання хаосу розбиття дерева рішень ентропію. Були перелічені основні характеристики алгоритму ID3 з урахуванням предметної галузи, в якій він застосовується. В роботі наведено одне з побудованих дерев рішень, що було побудовано в рамках досліджень для визначення типу вибухонебезпечного предмета в залежності від можливого типу ґрунту, на прикладі це сухий та піщаний ґрунт
Посилання
Experience of use of electronic educational resources by Ukrainian teachers during the distance learning due to the COVID-19 pandemic (March-May 2020) / M. Zhenchenko, O. Melnyk, Y. Prykhoda, I. Zhenchenko. ICT in education, research and industrial applications. Integration, harmonization and knowledge transfer : Proceedings of the 17th International Conference, Kherson, Ukraine, 28 September - 2 October 2021. Vol. II. Pp. 55-65. DOI: 10.13140/RG.2.2.15991.60320.
Adaptive Learning Environment Design in the System of Future Maritime Specialits’ Training / S. Voloshynov, I. Riabukha, O. Dobroshtan, H. Popova, T. Spychak. ICT in education, research and industrial applications. Іntegration, harmonization and knowledge transfer : Proceedings of the 17th International Conference, Kherson, Ukraine, September 28 - October 2, 2021. Vol. II. Pp. 66-76.
Using augmented reality for early literacy / Piatykop O., Pronina O., Tymofieieva I., Palii I. ICT in education, research and industrial applications. Іntegration, harmonization and knowledge transfer : Proceedings of the 17th International Conference, Kherson, Ukraine, September 28 - October 2, 2021. Vol. II. Pp. 221-236.
Shai S.-S., Shai B.-D. Understanding machine learning: from theory to algorithms. Cambridge University Press, 2014. 500 р. DOI: https://doi.org/10.1017/CBO9781107298019.
Gambhir A. Classification problem in data mining using decision trees. LAP LAMBERT Academic Publishing, 2019. 96 p.
Maimon O.Z., Rokach L. Data mining with decision trees: theory and applications. 2nd ed. World Scientific Publishing, 2014. 330 p. DOI: https://doi.org/10.1142/9789812771728_0001.
Rokach L. Ensemble learning: pattern classification using ensemble methods. 2nd ed. World Scientific Publishing, 2019. 300 p. DOI: https://doi.org/10.1142/11325.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.