Вебдодаток для допомоги тимчасово переміщеним особам у Німеччині
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.47.2023.299982Ключові слова:
українські біженці, особа під захистом, тимчасовий захист, Німеччина, німецьке міграційне законодавство, організація даних, первинна реєстрація, довідкова інформація, вебдодаток, PHP, Laravel, MySQL, ReactАнотація
В цій статті розглянуто процес побудови інформаційної системи, яка сконцентрована на потребах дуже широкої групи людей – українських біженців у Німеччині. Бюрократична система Німеччини вкрай складна, зокрема у сфері міграційного законодавства, тому людям, які прибувають в країну, потрібна допомога, але волонтерська допомога поступово зменшується, тому виникає потреба у інформаційній системі, яка допоможе зорієнтуватись самостійно. Більшу частину питань, пов’язаних з інтеграцією, людині доводиться вирішувати самостійно, а систематизованих різнонаправлених джерел інформації немає, збір інформації про необхідні дії та вимоги законів є досить складним. Тому розробка допоміжної системи для орієнтації людей у нових умовах, що дозволить розвантажити роботу волонтерів і допомогти людям легше орієнтуватись самим, є дуже актуальною. Дана інформаційна система виконана у формі вебдодатку, який використовує в стеку програмування комбінацію MySQL в якості бази даних, PHP у якості основної мови серверної частини (бекенду) у реалізації фреймворка Laravel та Javascript у реалізації React в якості основної мови браузерного клієнта (фронтенда). Одна з ключових проблем, висвітлених у даній статті, це проблема збору та організації інформації серед різнопланових даних, коли джерела, типи даних та швидкість їх застарівання кардинально відрізняються у кожному окремому випадку. Окрім цього, означена важливість дизайну користувацького досвіду через дані в умовах, коли неможливо провести повноцінне дослідження із анкетуванням, фокус-групами і поетапним тестуванням різних підходів до організації даних. Основною задачею дослідження слід вважати саме досвід побудови додатку, який допоможе створити зрозумілий і чіткий алгоритм дій по прибуттю до Німеччини, забезпечить необхідною актуальною і достовірною інформацією, а також надасть довідку з різних аспектів адаптації і перебування в країні у якості особи під захистом
Посилання
Germany4Ukraine – hilfe portal: урядовий портал допомоги українським біженцям у Німеччині. URL: https://www.germany4ukraine.de/hilfeportal-ua (дата звернення: 20.05.2023).
UKR-DIM: портал для українських переселенців за кордоном. URL: https://ukr-dim.de/refugees (дата звернення: 20.05.2023).
Federal Office for Migration and Refugees – BAMF. URL: https://www.bamf.de/EN/Startseite/startseite_node.html (дата звернення: 22.06.2023).
Wiegers K. Software requirements (developer best practices). 3d ed. New York : Microsoft Press, 2013. 670 p.
The Basics of User Experience Design / by ed. M. Soegaard. 2020. 112 p.
Psychology of Interaction Design. URL: https://www.interaction-design.org/courses/psychology-of-interaction-design-the-ultimate-guide?utm_source=ebook&utm_medium=chapter-end&utm_campaign=basics-of-ux-design-2017 (дата звернення 28.07.2023).
King R., Churchill E.F., Tan C. Designing with Data. Sevastopol : O’Reilly Media, 2017. 339 p.
Lang J., Howell E. Researching UX: User Research. Melbourne : SitePoint, 2017. 203 p.
Gothelf J., Seiden J. Lean UX. Sevastopol : O’Reilly Media, 2021. 257 p.
Mann E. PHP Cookbook. Sevastopol : O’Reilly Media, 2023. 658 p.
Ramalho L. Fluet Python. 2nd Edition. Sevastopol : O’Reilly Media, 2022. 850 p.
Salvanos A. Professionell entwickeln mit Java EE 8. Bonn : Rheinwerk Computing, 2018. 505 p.
Thomas D., Fowler Ch., Hunt A. Programming Ruby: The Pragmatic Programmers' Guide. Sevastopol : Pragmatic Bookshelf, 2020. 824 p.
Olsen R. Eloquent Ruby. Boston : Addison-Wesley Professional, 2011. 442 p.
Blade Templates – Laravel 10.x – The PHP Framework. URL: https://laravel.com/docs/10.x/blade (дата звернення: 04.09.2023).
Stellman A., Greene J. Learning Agile: Understanding Scrum, XP, Lean, and Kanban. Sevastopol : O'Reilly and Associates, 2014. 417 p.
Loeffler M. Improving Agile Retrospectives. London : Pearson Education, Inc., 2018. 353 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.