№ 22 (2011): Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Економічні науки
У збірнику публікуються результати теоретичних та експериментальних досліджень вчених вищого навчального закладу та провідних спеціалістів у галузі технічних (Сер.:Технічні науки) та економічних наук (Сер.:Економічні науки), показаний їхній вклад у розвиток науки та сучасних технологій.
Збірник буде корисним для наукових та інженерних працівників, докторантів, аспірантів, та студентів.
Статті
-
Формування цілісної системи податкового стимулювання інноваційної діяльності.
У статті розглянутіпитання формування цілісної системи податкового стимулювання інноваційної діяльності. Досліджений податковий механізм як основний інструмент стимулювання інноваційної діяльності. Запропонований комплекс мер для стимулювання, що включає використання інноваційного податкового кредиту(ІПК,) пільги, преференції і механізм зміни ставки податку на прибуток залежно від результативності інноваційних процесів у платників податків.
-
ЛЮДСЬКІ РЕСУРСИ, ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
В роботі розглянуті людські ресурси та запропоновано критерії їх оцінки. Проведено аналіз управління людським капіталом на промисловому підприємстві та запропоновано шляхи активізації цього процесу
-
ВПЛИВ РИНКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ІННОВАЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
В роботі розглядаються сутність винаходів та їх охорона, умови патентоспроможності винаходу та основні способи стосовно патентування. Проаналізовано кількість одержаних патентів в Європейському патентному відомстві, структуру одержаних патентів по країнах світу, динаміку галузевого складу патентних ресурсів в Україні та їх стан в Донецькому регіоні.
-
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
У статті розглянуто питання активізації інвестиційної діяльності та напрями діяльності органів виконавчої влади щодо збільшення притоку інвестицій в Україну. Досліджено процеси іноземного інвестування в Україну та тенденції руху його обсягів. Виконано аналіз залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України у першому півріччі 2011 року порівняно з відповідними періодами минулих років.
-
Жабенок І.В. Встановлення рівноваги по Нешу на ринках з перевагою нелегально розповсюдженої інформації.
В роботі розглянуті особливості функціонування ринку інформаційних благ. Показано, що існування можливості нелегального поширення інформації є частковим випадком „трагедії общин”. Іншими словами, така ситуація є рівновагою Неша, яка не узгоджується з Парето - ефективним станом.
-
Рикові умови розвитку природних монополій у країнах центральної і східної Європи (на прикладі залізничної галузі).
В роботі розглянуто особливості розвитку природних монополій в країнах Центральної та Східної Європи (на прикладі залізничного транспорту). Показано, що в Європейському со-
юзі відсутній як єдиний підхід до регулювання ринку залізничних перевезень, так і єдині інструменти залучення іноземних інвестицій для його розвитку. -
СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ ФОРМУВАННЯМ КОНКУРЕНИХ ПЕРЕВАГ РЕГІОНУ
В статті досліджено поняття синергетичного ефекту, проблеми його застосування в економічних моделях. Обгрунтована та запропонована методика управління формуванням конкурентних переваг регіону на основі застосування синергетичного підходу та евристичних методів.
-
Алгоритм управління організаційними процесами прогнозування розвитку інноваційних об’єктів техніки.
Розглянуто науково-практичні питання прогностичних розробок інноваційної діяльності та на основі їх аналізу запро-
поновано алгоритм управління організаційними процесами прогнозування розвитку об’єктів техніки. -
Ефективність ярмарочно-виставочної діяльності.
У статті розглянуто цілі та задачі ярмарочно-виставкової діяльності. Приведено оптимальні параметри проведення ярмарків і виставок, а також кількісна оцінка цього виду діяльності. Розрахована ефективність ярмарочно-виставкової діяльності підприємства.
-
РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ МІЖНАРОДНОЇ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Розглянуто основні причини, що зумовлюють процеси переміщення трудових ресурсів, надано характеристику інструментів регулювання міжнародних міграційних процесів на національному рівні. Здійснено аналіз стану і особливостей міжнародної міграції робочої сили в Україні.
-
Економічна, правова та ідеологічна обумовленість номінаційних процесів.
У статті показано вплив економічних і політичних тран-
сформацій суспільства на номінаційні процеси. Також приділено увагу правовій стороні творення найменувань. Розглядаються різні прийоми комерційної номінації, здійснювані с урахуванням особливостей економіко-політичної ситуації. -
ОПТИМІЗАЦІЯ ЗБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМПАНІЙ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
У статті розроблені маркетингові пропозиції щодо комплексної оцінки каналів збуту, методи впровадження системи GPS- моніторингу для металоторгівельних компаній з метою мінімізації витрат
-
ПРОЕКТУВАННЯ ПРОЦЕДУРИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
У статті обґрунтована необхідність вивчення процедури формування стратегії конкурентоспроможності підприємства, розглянуті основні типи стратегій, опи-сана процедура створення стратегії підприємства.
-
Про реалізацію синергетичного підходу в конструктивно- проективної діяльності педагога.
У статті розглядається сукупність факторів і педагогічних умов, що забезпечують реалізацію синергетичного підходу в діяльності педагога, коротко описано основні результати дослідження, дані висновки та рекомендації.
-
Ефективне управління, як чинник забезпечення стратегії конкурентоспроможності крупних промислових об'єд- нань.
У статті досліджено організаційно-методичні питання організації управління крупним об'єднанням промислових підприємств (холдингом) для забезпечення необхідного рівня конкурентоспроможності. Представлені результати дослідження розвитку методів і інструментів організації економічного управління металургійних підприємств у складі холдингів і дивізіонів.
-
АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ОБОРОТНИХ КОШТІВ
У статті наведено аналіз формування оборотних коштів окремого торгівельного підприємства, та досліджена практика формування оборотних коштів торгівельних підприємств різних форм власності.
-
Альтернатива інвестиційних рішень реконструкції очисних споруд ВАТ «Запоріжсталь».
В роботі розглянуто варіанти проектів реконструкції очисних споруд підприємства ВАТ ЗМК «Запоріжсталь», а також розраховано ефективність інвестицій.
-
ЛОГІСТИКА, ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
У статті досліджено логістику як фактор підвищення конкурентоспроможності підприємства. Закладено значний потенціал скорочення витрат і підвищення ефективності роботи підприємств. Конкурентоспроможність підприємства - можливість ефективної господарської діяльності підприємства та її практичної прибуткової реалізації в умовах конкурентного ринку.
-
ОПТИМІЗАЦІЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА В МЕТАЛУРГІЙНІЙ ГАЛУЗІ ЗА УМОВ КРИЗИ
В статті проведений аналіз циклічності розвитку чорної металургії, коксохімічної та залізорудної галузей України з метою пошуку оптимальних шляхів скорочення
виробництва в кризових ситуаціях. Запропоновані шляхи зниження рівня продуктивності роботи обладнання підприємств галузей, що здатні забезпечити економічну безпеку металургійної галузі -
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ПРИНЦИПІВ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЇЇ СКЛАДОВИХ
У статті розглянута розробка комплексної методики оцінювання ЕБП з урахуванням функціональних складових безпеки. Запропоновано рекомендації щодо підвищення рівня ЕБП.
-
Визначення спектрів демографічно-обумовлених і деградаційно-паразитичних потреб як основа планування в багатогалузевій господарській системі.
У статті розглянуті деякі теоретичні основи суспільно
корисної економічної теорії, описаний підхід до аналізу процесів виробництва і споживання та їх впливу на життя людей, їх нащадків і біосферу в цілому. -
Мінц О.Ю., Хаджинова О.В. Сучасні методи аналізу даних в фінансово-кредитній сфері
У статті проаналізовано сучасні методи математичного аналізу залежностей у фінансових даних. Розглянуто програмні продукти для автоматизації аналізу даних, а також розглянуто приклад використання сучасних інструментальних засобів для вирішення завдання аналізу даних у колекторському скорінгу.